"Türk Sanat Müziği"

     TÜRK SANAT MÜZİĞİ SEVERLERLDEN KONSERE BÜYÜK İLGİ

     Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Konservatuarı usta Şef Cavit ERSOY yönetiminde hafızalarda yer eden bir konsere imza attı. Muayyer Faslı ile başlayan birinci bölüm, Rast, Segah, hüzzam, Mahur ve Uşşak Şarkı ve Türkülerle devam ederken, ikinci bölüm Beraber ve solo şarkılarla sona erdirildi. Gecede 60 solist ve koriste 25 saz sanatçısı eşlik etti. Daire Başkanlığının deneyimli sunucusu Muhammet SOYLU’ nun sunumunu yaptığı gecede birbirinden güzel 32 Parça seslendirildi.
      Gecede sahne alan, Mehmet G. GEYİKÇİ, Zeynep ÖZTURAN, Meltem ÖZGÜR, Farabi FELAMUR, Berrin YALMAN, Çağrı ÖZEL, Atilla SUNAR, Birsen ÇATAL, Gamze BIYIKOĞLU, suna ÖZDEMİR, Ümit KOŞAR, Esra FAZLA, Arzu SEZER okudukları eserlerle büyük alkış topladılar. Program sonunda sahne alan Daire Başkan Vekili Ahmet AYAN “bu tarz büyük geceleri ve çok sayıda farklı etkinlikleri Samsun halkına sunmak için sürekli çalışıyoruz” dedi. Daha sonra davet edilen İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa DOĞRU koro şefi Cavit ERSOY’ a gecenin anısına bir plaket takdim etti. Sahneye davet edilen Saski Genel müdür Yardımcısı Refik DİŞLİ ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı gecenin anısına şef yardımcıları, Bülent ÖZBAYRAM, Oktay AKÇAN Öğretim Görevlisi Serdar Dede ve Sunucu Muhammed SOYLUY’ a çiçek takdim ettiler.
     Seremoniden sonra tekrar söz alan Daire Başkan Vekili Ahmet AYAN, “bu yıl yapmış olduğumu sürpriz konserlere bir yenisini daha eklemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz bu bağlamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 7 Mart 2010 Pazar günü burada yani Samsun Devlet Opera ve Balesinde (AKM) Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleştireceğiz.
     TRT Radyosu sanatçılarından genç ve güçlü bir ses olan Tuğçe PALA konuk sanatçı olarak konserimize katılacaktır. Konserlerimiz ücretsiz olup tüm halkımız davetlidir” dedi. Konuşmadan sonra İl Jandarma Komutanı ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Koristlerin arasına girerek son parçayı beraber seslendirdiler. 

 

Geri